Mandale: karty do gry

Mandale to okrągłe projekty, które odzwierciedlają całkowitość osoby tworzącej je. Według Carl Jung (wymawianego Yoong), "mandala to psychologiczna ekspresja całości jaźni" (1973: 20). Jung, szwajcarski psychiatra, odkrył znaczenie mandali poprzez swoją wewnętrzną pracę.

Michele Faia maluje mandale i instruuje zajęcia i warsztaty mandali od ponad 20 lat i używa mandali do osobistego uzdrawiania. Pisała i opublikowała sztukę w swoim sercu; Power of Watercolor Mandala Making, który jest pełnowymiarową, krok po kroku instruktażem dla początkujących z mandalasem i akwarelą. Jest to również opowieść o duchowej i uzdrawiającej podróży Michele, używając mandali. Książki będą dostępne po rabacie dla studentów.

W jego tworzeniu linia wypływa z kropki. Inne linie są rysowane, aż przecinają się, tworząc trójkątne wzory geometryczne. Określony okrąg oznacza dynamiczną świadomość zainicjowanych. Plac odległy symbolizuje świat fizyczny związany w czterech kierunkach, reprezentowany przez cztery bramy; A najwyższy lub centralny obszar jest rezydencją bóstwa. Tym samym środek jest wizualizowany jako istota i obwód jako chwytający, więc w pełnym obrazie mandala oznacza uchwycenie istoty.

Przygotowanie mandali to artystyczne przedsięwzięcie, ale jednocześnie jest to akt kultu. W tej formie koncepcji i formy kultu powstają takie, w których najgłębsze intuicje są krystalizowane i wyrażane jako sztuka duchowa. Konstrukcja, która zwykle jest rozważana, jest ciągiem doświadczeń przestrzennych, których istota poprzedza jego istnienie, co oznacza, że ​​koncepcja poprzedza formę.

Dla Native American mandala symbolizuje tarczę szczęścia. Z tą tarczą uważa się, że bogowie ich chronią. Dzięki posiadaniu w ich domu przyniesie im dobrobyt, zdrowie i szczęście. Dla pewnych plemion uznano mandę za tarczę. To było cenne posiadanie równin Indian z każdego obszaru o szczególnym znaczeniu.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

10 kroków – idealna mandala

Mandale dla dzieci